שואב אבק אלחוטי או קווי – מה עדיף לנו?


אחת השאלות שאנחנו יכולים לשאול את עצמנו היום, כשאנחנו ניגשים לרכוש מכשיר חשמלי כזה או אחר, היא האם אנחנו רוצים אותו קווי או אלחוטי. כלומר, האם אנחנו רוצים שהוא יהיה מחובר לחשמל כשנרצה להשתמש בו או אם אנחנו רוצים מכשיר נטען או מכשיר שעובד על בטריות.

אחת הדוגמאות הטובות לשאלה זו, היא במקרה של שואב אבק לבית או לעסק. אם בעבר היתה קיימת אך ורק אופציה של שואב אבק קווי, כלומר עם חיבור לחשמל, אזי שהיום אנחנו יכולים ליהנות גם מאפשרות של שואב אבק אלחוטי, שואב שאיננו דורש חיבור לחשמל. זה יכול להקל עלינו במידה ניכרת במהלך העבודה, אך כפי שנוכל לראות בהמשך, יש לכך גם חסרונות מסוימים.

לפני שנסביר כיצד רוכשים שואב אבק מומלץ ומה עדיף לקנות שואב אבק אלחוטי או קווי, צריך לציין איפה בדיוק אנחנו יכולים לקנות מכשירים אלה. לשמחתנו, עם השנים גדל מגוון המכשירים, בין אם זה לפי דגמים, לפי סוגים, גדלים ומאפיינים אחרים. אנחנו יכולים למצוא את מגוון המכשירים בשורה של מקומות, בין אם זה חנויות למוצרי חשמל, חנויות אלקטרוניקה, מוצרים לבית וכן באתרי אינטרנט שמוכרים מכשירים מסוג זה.

כיצד רוכשים שואב אבק בצורה נכונה

על מנת לרכוש שואב אבק שישרת אותנו, עוד לפני שאנחנו נכנסים לשאלה, האם משתלם לנו לקנות שואב אבק אלחוטי או קווי, הרי שעלינו לשים לב למספר פרמטרים:

הראשון שבהם, זה איכות השואב והעוצמה שלו. עד כמה הוא יעיל ועד כמה הוא באמת יכול לאפשר לנו לבצע את העבודה שלנו, כפי שאנחנו רואים לנכון.

הפרמטר השני, הוא סוג ואיכות הפונקציות שקיימות בו, עד כמה הן רלוונטיות עבורנו על פי הצרכים שלנו והמקום בו אנחנו מתכוונים להשתמש בו.

הפרמטר השלישי מתייחס לגודל של השואב, הקיבולת של המתקנים אליהם מגיע האבק והלכלוך אותו אנחנו שואבים, ועד כמה נוח גם להשתמש בו וגם לאחסן אותו בין שימוש לשימוש.

הפרמטר הרביעי מתייחס לאיכות המוצר, חווית השימוש בו וכן לכל מה שקשורה לאחריות על המוצר עצמו ועל הרכיבים השונים שהוא מכיל.

מה עדיף לנו, שואב אבק אלחוטי או קווי?

אנחנו יכולים למצוא יתרונות רבים בשואב אבק אלחוטי. היתרון הבולט הוא, אנחנו יכולים להשתמש בו בצורה פשוטה ונוחה מבלי שנצטרך לחבר אותו לחשמל. זה יאפשר לנו לעבוד איתו בכל פינה ובכל מקום בצורה זמינה, נוחה, מבלי שנצטרך להתאמץ הרבה.

יתרון נוסף, נוכל להוציא אותו מחוץ למבנה, אם יש צורך בכך. אנחנו יכולים להטעין אותו ולהשתמש בו גם לצורך שאיבה ברכב או בשטחים פתוחים. עוד יתרון, יהיה לנו הרבה יותר קל להרים אותו ולהשתמש בו במקומות גבוהים.

צריך להדגיש גם, שימוש בשואב אבק אלחוטי חוס בצריכת חשמל. מאחר ואנחנו מטעינים אותו מבלי להפעיל ואז אנחנו יכולים להשתמש בו בצורה סדירה לצרכים שלנו, מבלי לחבר אותו לחשמל. זה חסכוני יותר.

עוד יתרון בשואב אבק אלחוטי, אנחנו יכולים לעבוד איתו גם אם יש הפסקת חשמל או אם אין חשמל במבנה (מבנה בשיפוץ או בתהליך בנייה). זה יתרון עצום אל מול שואב אבק קווי שחייב כל הזמן בחשמל.

לאור היתרונות הנ"ל, אפשר להבין שעדיף לרכוש שואב אבק אלחוטי ולא שואב אבק קווי, למרות שניתן למצוא דגמים שונים של שואבים מסוג זה, אשר יכולים לשרת אותנו לאורך שנים ולאפשר לנו לשמור על מבנה נקי.