מתג תאורה חכם – מתג חשמל אלחוטי חכם נשלט על ידי WIFI

עד לפני מספר שנים לא רבות, המחשבה שאנחנו נוכל לשלוט במתגים שמותקנים אצלנו בבית או בעסק, מרחוק, היתה נשמעת לנו דמיונית לחלוטין. למעשה, אם מישהו היה מספר לנו שיום אחד תהיה אופציה כזו, היינו בטוחים שהוא צפה ביותר מדי סרטי מדע בדיוני.

אך כפי שאנחנו יודעים, היום זה אפשרי. למעשה כבר מספר שנים הרעיון של שליטה באמצעות פלאפון או מחשב הוא כמעט סטנדרטי, ומאוד פופולארי בעיקר במבנים חדשים. הכוונה כמובן למערכות בית חכם שאנחנו יכולים למצוא בלא מעט מקומות, גם במבני מגורים וגם במבנים עסקיים כאלה ואחרים.

הרעיון הוא פשוט מאוד, אף על פי שהוא נשמע אולי מסובך מבחינה טכנולוגית. מדובר על מערכת ששולטת על המתגים השונים באמצעות חיבור WIFI לאינטרנט, חיבור אלחוטי. מדובר למשל על מתג תאורה חכם, מתג להפעלת מכשירים ומתקנים כגון, מזגן, דוד חשמלי, מצלמות אבטחה, אזעקה, תריסים חשמליים ועוד. המערכת מותקנת באמצעות אפליקציה או תוכנה במכשיר הסלולר שלנו, מחשב או טאבלט, וכך בכל פעם כשאנחנו רוצים לבצע פעולות מסוימות, הרי שאנחנו לא חייבים לקום אל המתג ולעשות זאת, אפשר שנעשה זאת דרך המכשיר שבידינו.

מדוע משתלם לנו להשתמש במערכת בית חכם

השימוש בבית חכם הפך להיות פופולארי, מסיבות שונות ואפשר לומר מאוד מוצדקות:

ראשית, המערכת מעניקה לנו איכות חיים גבוהה יותר. הרי, במקום שנצטרך בכל פעם לקום ולבצע פעולה מסוימת, הרי שאנחנו יכולים לבצע אותה דרך מכשיר הסלולר שלנו. זה לא רק עניין של עצלות, אלא אם אנחנו עסוקים במשהו דחוף, לעיתים זה מתבקש שאנחנו לא נוכל לקום ולבצע את הפעולה. על כן שימוש במכשיר סלולר לשם כך, יכול מאוד לעזור לנו.

שנית, המערכת מאפשרת לנו לבצע פעולות מסוימות בבית מבלי שאנחנו נמצאים במקום. למשל, להדליק ולכבות מזגן, להדליק ולכבות אורות ועוד. זה גם מאפשר לנו להכין את הבית לקראת בואנו, אך זה גם מאפשר לנו לחסוך בצריכת החשמל וכן לשמור עליו, כך אנחנו יכולים לדעת מה קורה בבית בזמן שאנחנו לא נמצאים בו ולהתנהל בהתאם.