מצלמת אבטחה בתוך הבית – האם זה מתאים לכם?

לא אחת אנחנו שומעים על אנשים שבוחרים להחזיק מצלמות אבטחה בתוך הבית, לא אחת אנחנו יכולים לראות דוגמאות לכך בין אם זה בכתבות בחדשות, תוכניות תחקירים, ובין אם זה בסרטים וסדרות רבים. אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אנשים אשר בוחרים להתקין מצלמות כאלה מסיבות שונות.

ישנן סיבות שונות מדוע אנשים בוחרים להתקין מצלמות כאלה. על פי רוב, מדובר ברצון לאבטח את הנכס, את הרכוש שנמצא בתוכו וכמובן לשמור על ביטחונם של האנשים שמתגוררים בו. שתי הדוגמאות הבולטות ביותר בהיבט זה הן, כשמדובר בבתים בהם יש ילדים קטנים אשר נמצאים עם מטפלות או במצב קיצון אחר, כשמדובר על בית בו יש אנשים מבוגרים אשר מטופלים על ידי מטפלות. לאור ניסיון העבר והישנות של מקרים בהם מטפלות התעללו בילדים או במבוגרים, הרי שמצלמות אבטחה מאפשרות לתעד הכל ולשמור במידה מסוימת שהמצב לא יקרה.

השאלה היא, האם זה מתאים לכולם? לא מבחינה טכנית, כלומר לא מבחינת שטח הנכס אלא מבחינה אישית, האם זה יכול להתאים לכל אחד שיהיה לו מצלמות אבטחה בתוך הבית. לא כל אחד יכול להפיק מכך את אותה תועלת ולא תמיד אפשר להרגיש בנוח שיש מצלמות שעוקבות אחרינו.

כיצד מחליטים אם זה מתאים לנו?

ראשית, צריך לשאול לשם מה המטרה של המצלמה. אם אין ילדים ואם אין אנשים מבוגרים בבית, ונניח ואל הבית לא מגיעים עובדי משק חיצוניים, אז אין סיבה אמיתית להתקין מצלמה, אלא אם אנחנו רוצים לעקוב אחרי אנשים בתוך הבית, וזה כמובן לא לעניין ולא יהיה נעים לאיש.

שנית, עולה שאלה היכן מחליטים להתקין את המצלמה, האם מתקינים אותו בחללים שכל בני הבית משתמשים בהם או בחדרי השינה, האם כל מי שמתגורר בבית יודע שיש מצלמה או רק גורם אחד או יותר. רצוי לציין בפני כולם שיש מצלמות, ושהכל יהיה גלוי וחשוף, כך גם ההורים וגם הילדים ירגישו הרבה יותר נוח.

שלישית, צריך להחליט מה עושים עם המצלמות, מה עושים עם הצילומים וכמה זמן בוחרים לשמור אותם.