מזגן נייד – מה זה מזגן נייד, מהם היתרונות ומהם הסוגים הקיימים כיום.

הקיץ הישראלי מחייב אותנו להחזיק, לפחות, מזגן אחד בבית או במשרד. אנחנו לא יכולים לעבור את חודשי יולי אוגוסט בלי המזגן, שכן הטמפרטורות עולות, הלחות היא גבוהה, ואם אנחנו לא נשתמש במזגן, אנחנו עלולים להתמודד עם חום כבד מאוד שישפיע על התפקוד היומיומי שלנו.

ישנה אימרה מפורסמת שאומרת שאם יש לכם מזגן נייד אז אתם בעצם חוסכים כסף על הזמנת טכנאי מזגנים משום שהמזגן הנייד מתקלקל מהר יותר ממזגן רגיל והמון אנשים מתייאשים מתיקונו ובסופו של דבר מוציאים יותר כסף.

לצד מזגנים רגילים שאנחנו מכירים, בין אם מדובר במזגן קיר, רצפה, תקרה וכדומה, אנחנו יכולים למצוא סוג חדש, יחסית, של מזגנים אשר במהלך שני העשורים האחרונים כובש את התחום. מדובר במזגן נייד.

שלא נתבלבל, לא מדובר במאוורר רגיל אשר תנועת מוטות הכנפיים שלו הופכת אוויר עומד לזרימת אוויר שיוצרת משב רוח, אלא מדובר במזגן עם מנוע, מזגן שמחובר למזגן ובעזרת מים וחשמל,  מקרר את החדר בטמפרטורות שונות על פי בחירתנו.

במובן הזה מזגן נייד איננו שונה ממזגן רגיל, ויש לו כמובן יתרון נוסף, אפשר להעביר אותו מחדר לחדר בקלות. בניגוד למזגנים רגילים שיש להתקין הרי שכאן מדובר על מזגן שניתן לנייד אותו מחדר לחדר ובכך ליהנות מאוויר קריר ונעים, בכל מקום בו אנחנו נמצאים.

יתרונות של מזגנים ניידים

מלבד היתרון הבסיסי שלו, עצם זה שניתן לנייד אותו מחדר לחדר או ממבנה למבנה (ומי שרוצה יכול גם לנייד אותו כמובן מהחלק הפנימי של המבנה אל החלק החיצוני שלו), הרי שיש לו עוד מספר יתרונות שנובעים מעצם האופן בו הוא בנוי וכן מעצם הצורה בה הוא עובד.

ראשית, הוא הרבה יותר זול ממזגן רגיל. עלות המזגן היא נמוכה בעשרות אחוזים ממזגן רגיל וכן אנחנו חוסכים את עלויות ההתקנה שלו.

שנית, הוא צורך פחות חשמל ממזגן רגיל ובמקרים רבים גם נחשב לפחות מזהם ממנו.

שלוש, אם יש בעיה, קל יותר לתקן אותו ולהחליף חלקים מאשר במזגן רגיל.

סוגי מזגנים ניידים

ברמת העיקרון רוב המזגנים דומים, ההבדל ביניהם הוא במבנה, חלקם מגיעים בצורה מרובעת, אחרים בצורה מלבנית וכן כמובן בסוג המנוע. אומנם מדובר על מנועים קטנים (ביחס למנועים של מזגנים רגילים), אך ניתן למצוא מזגנים ניידים עם סוגים שונים של מנועים ברמות שונות.