בית חכם – מה זה ואיך זה עובד?

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר את הביטוי בית חכם. ביטוי זה מוכר לנו כבר משנות התשעים, אך רק בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת בכמות האנשים אשר מתקינים מערכות שכאלה, בין אם זה בבתים חדשים ובין אם זה בבתים קיימים.

מערכת בית חכם, כשמה כן היא, מאפשרת לנו שליטה על אלמנטים שונים מהבית, הן מרחוק והן באמצעות מערכת ספציפית. באופן כזה, אנחנו לא צריכים לגשת אל כל מכשיר ואל כל מתקן בנפרד, אנחנו לא צריכים להפעיל כל מכשיר ומתקן באופן ספציפי, ואנחנו יכולים להשתמש בכל אחד מהם בצורה חכמה, יעילה וחסכונית.

כך למשל, המערכת מאפשרת לנו להדליק את המזגן בבית גם כשאנחנו לא נמצאים בו, על מנת שנוכל לקרר או לחמם אותו בטרם אנחנו מגיעים, אנחנו יכולים לוודא שהמזגן סגור גם אם אנחנו לא בבית, אנחנו יכולים לשלוט על מערכת החשמל, על מערכת האבטחה ועל מערכות נוספות. במהלך השנים נוספו יותר ויותר מתקנים וכלים אשר נמצאים תחת ההגדרה של בית חכם.

כיצד אנחנו מתקינים מערכת של בית חכם

אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים שמתמחים בהתקנת מערכות של בית חכם, כאשר כל מערכת בנויה בצורה מעט שונה, מן הסתם. ברמת העיקרון, המערכות היום נשלטות על ידי תוכנות ואפליקציות, כך שאנחנו יכולים לשלוט עליהן הן בעזרת המחשב והן בעזרת מכשיר הסלולר שבידינו.

אנחנו יכולים לבחור איזו מערכת להתקין, בהתאם לצרכים שלנו ולאופי המבנה. אנחנו צריכים לבחון את מבנה המערכת בהתאם לגודל המבנה, לכמות האנשים שמתגוררים בו, כמות הפתחים שיש במבנה, וכאמור, לכל עניין וצורך. לבחירתנו האם להתקין מערכת בית חכם ששולטת על הכל או רק על מערכת האבטחה או מערכת המיזוג, וכן על מערכות אחרות.

היתרונות של מערכת בית חכם הם רבים, שכן מערכת כזו גם מאפשרת לנו שליטה מלאה, גם מאפשרת לנו לחסוך בהוצאות, וכן היא משפרת באופן דרסטי את השימוש במערכת. אנחנו יכולים להיעזר בה על מנת לעבוד בצורה יותר יעילה ונכונה עם המתקנים והמכשירים השונים בבית.